Licensed to RecordTiming.com - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/28/2012 10:10 PM
                            WTAMU Open - 4/28/2012                             
                                  WTAMU Open                                   
                                   Canyon,TX                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
Finals
  1       Wilder, Alexis         Abilene Chri            49.79m     163-04 
      49.13m  49.04m  47.71m  49.79m  FOUL  FOUL
  2       Lakey, Shalania        Abilene Chri            49.25m     161-07 
      46.92m  FOUL  46.43m  48.58m  48.62m  49.25m
  3       Pendleton, Breanna     Eastern New             41.16m     135-00 
      40.95m  FOUL  FOUL  40.23m  41.16m  FOUL
  4       Daugherty, Kassie      Eastern New             40.95m     134-04 
      40.95m  36.94m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  5       Nelson, Casey          West Texas A            34.38m     112-09 
      FOUL  33.69m  34.38m  FOUL  FOUL  33.15m
 --       Hartwick, Lauren       Abilene Chri              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 --       Christie, Kemoy        New Mexico H               DNS            
 --       Aligaz, Lydia          New Mexico H               DNS            
 --       Alexander, Carissa     New Mexico H               DNS            
 
Event 2  Men Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Barry, Killian         Texas Tech              57.22m     187-09 
      54.93m  56.83m  57.22m  56.84m  54.98m  56.62m
  2       Parsons, Milo          Abilene Chri            51.81m     170-00 
      51.81m  FOUL  FOUL  47.02m  FOUL  FOUL
  3       Bynum, Aaron           Abilene Chri            42.68m     140-00 
      42.68m  42.45m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 --       Henely, Taji           Texas Tech                 DNS            
 --       Hamrick, Dane          West Texas A               DNS            
 --       Draper, Daniel         Eastern New                DNS            
 --       Oakley, Marcus         Eastern New                DNS            
 
Event 3  Women Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Nation, Latanya        Wayland Bapt             6.05m   1.7  19-10.25 
     5.48m(NWI) FOUL      6.05m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  2       Shelton, Morgan        West Texas A             5.68m   1.7  18-07.75 
     5.44m(NWI) 5.68m(NWI) 5.64m(NWI) FOUL      5.51m(NWI) FOUL     
  3       Spiller, LaDawn        Eastern New              5.65m   1.3  18-06.50 
     FOUL      5.31m(NWI) 5.53m(NWI) 5.65m(NWI) 5.65m(NWI) FOUL     
  4       Williams, Brittany     West Texas A            J5.65m   0.9  18-06.50 
     5.65m(NWI) FOUL      5.41m(NWI) 4.98m(NWI) 5.26m(NWI) FOUL     
  5       Danville, Kearah       New Mexico H             5.61m   1.7  18-05.00 
     4.95m(NWI) 5.61m(NWI) FOUL              
  6       Jones, Katie           West Texas A             5.59m   2.4  18-04.25 
     FOUL      5.26m(NWI) 5.59m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  7       Bryant, Erin           West Texas A             5.38m   2.0  17-08.00 
     FOUL      FOUL      5.38m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  8       Barnes, Shay           New Mexico J             5.17m   1.7  16-11.50 
     4.85m(NWI) 5.15m(NWI) 5.17m(NWI) 5.08m(NWI) 5.15m(NWI) 4.89m(NWI)
 --       Robb, Rochelle         New Mexico H              FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL              
 --       Gamargo, Alycia        New Mexico H               DNS   NWI           
 --       Williams, Toni         New Mexico J               DNS   NWI           
 --       Brooks, Cassie         Abilene Chri               DNS   NWI           
 
Event 4  Men Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Roundtree, Myran       Unattached               7.60m   1.9  24-11.25 
     7.28m(NWI) 7.52m(NWI) 7.57m(NWI) 7.60m(NWI) 7.26m(NWI) 7.45m(NWI)
  2       Hogg, Darian           Abilene Chri             6.94m   1.8  22-09.25 
     FOUL      FOUL      6.53m(NWI) 6.75m(NWI) FOUL      6.94m(NWI)
  3       Bowles, Micah          Unat-West Te             6.83m   1.9  22-05.00 
     6.46m(NWI) 6.64m(NWI) 6.83m(NWI) 6.64m(NWI) 6.78m(NWI) 6.54m(NWI)
  4       Welch, William         Eastern New              6.65m   0.4  21-10.00 
     6.65m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      FOUL     
  5       Bowles, Malcolm        Unattached               6.59m   1.7  21-07.50 
     FOUL      6.47m(NWI) 6.39m(NWI) FOUL      6.36m(NWI) 6.59m(NWI)
  6       Mosely, Donte          Eastern New              6.27m  +0.0  20-07.00 
     FOUL      FOUL      6.27m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  7       Lewis, Kevin           Eastern New              5.45m   0.1  17-10.75 
     5.27m(NWI) 5.32m(NWI) 5.45m(NWI) FOUL      5.41m(NWI) 5.13m(NWI)
 
Event 5  Women Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Danville, Kearah       New Mexico H            12.91m   1.8  42-04.25 
     12.72m(1.5) FOUL(1.6) 12.45m(0.3) 12.50m(0.2) 12.84m(2.3) 12.91m(1.8)
  2       Williams, Brittany     West Texas A            11.48m   3.0  37-08.00 
     11.03m(1.4) 11.13m(0.3) 11.48m(3.0) 10.93m(0.3) 11.48m(1.9) 11.15m(+0.0)
  3       Pittman, Aleese        West Texas A            11.19m   1.4  36-08.50 
     10.85m(1.4) FOUL(0.8) 11.19m(1.4) 10.85m(1.3) 11.06m(0.2) 11.02m(1.7)
  4       Skeen, Bailee          West Texas A            10.92m   1.8  35-10.00 
     10.75m(1.2) 10.82m(0.2) FOUL(2.0) 10.38m(1.8) 10.92m(1.8) 10.84m(0.2)
 --       Manuel, Jerri          New Mexico J              FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      FOUL     
 
Event 6  Men Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Roundtree, Myran       Unattached              15.10m   NWI  49-06.50 
     15.10m(NWI) 14.47m(NWI) 14.63m(NWI) 14.97m(NWI) 14.68m(NWI) ND(NWI)
  2       Bowles, Micah          Unat-West Te            15.08m   NWI  49-05.75 
     14.42m(NWI) 14.25m(NWI) 14.62m(NWI) 15.08m(NWI) FOUL      14.65m(NWI)
  3       Mosely, Donte          Eastern New             13.62m   NWI  44-08.25 
     FOUL      FOUL      13.62m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  4       Bowles, Malcolm        Unattached              13.61m   NWI  44-08.00 
     13.46m(NWI) 13.09m(NWI) 13.03m(NWI) 13.28m(NWI) 13.61m(NWI) 13.11m(NWI)
  5       Hogg, Darian           Abilene Chri            13.19m   NWI  43-03.25 
     FOUL      13.19m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL      FOUL     
 
Event 7  Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Cordova, CiCi          New Mexico H             3.35m   10-11.75 
     2.80 2.95 3.10 3.35 3.55 
        P    P    P    O  XXX 
  2       Lubbers, Emily         Eastern New              2.80m    9-02.25 
     2.80 2.95 
        O  XXX 
 --       Crane, Makenzie        West Texas A                NH            
     2.80 
      XXX 
 --       Moore, Morgan          Unattached                 DNS            
 
Event 8  Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Thompson, Kyle         Texas Tech               4.68m   15-04.25 
     3.48 3.63 3.78 3.93 4.08 4.23 4.38 4.53 4.68 4.88 
        P    P    P    P    P    P    P   XO    O  XXX 
  2       Dennis, Tanner         West Texas A             4.53m   14-10.25 
     3.48 3.63 3.78 3.93 4.08 4.23 4.38 4.53 4.68 
        P    P    P    P    P    P    O    O  XXX 
  3       Petty, Parker          Abilene Chri            J4.53m   14-10.25 
     3.48 3.63 3.78 3.93 4.08 4.23 4.38 4.53 4.68 
        P    P    P    P    P    O    P  XXO  XXX 
  4       Bickley, Tyler         West Texas A             4.23m   13-10.50 
     3.48 3.63 3.78 3.93 4.08 4.23 4.38 
        P    P    P    P    P  XXO  XXX 
  5       Stark, Matthew         Abilene Chri             3.93m   12-10.75 
     3.48 3.63 3.78 3.93 4.08 
        P    P    P  XXO  XXX 
  6       Ayers, David           West Texas A             3.48m   11-05.00 
     3.48 3.63 
        O  XXX 
 
Event 9  Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Robb, Rochelle         New Mexico H             1.73m    5-08.00 
  2       Shelton, Morgan        West Texas A             1.63m    5-04.25 
  3       Wohlschlag, Sabine     Texas Tech               1.53m    5-00.25 
  3       Lucero, Bree'anna      Eastern New              1.53m    5-00.25 
  3       Danville, Kearah       New Mexico H             1.53m    5-00.25 
  6       Gamargo, Alycia        New Mexico H             1.48m    4-10.25 
  7       Jones, Katie           West Texas A             1.38m    4-06.25 
  8       Bryant, Erin           West Texas A             1.33m    4-04.25 
 --       Brooks, Cassie         Abilene Chri               DNS            
 
Event 10  Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Welch, William         Eastern New              2.00m    6-06.75 
     1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 
        P    P    P    O   XO    O  XXX 
  2       Hartman, Zane          Unat-West Te            J2.00m    6-06.75 
     1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 
        P    P   XO    O  XXO  XXO  XXX 
  3       Gordon, Aaron          West Texas A             1.95m    6-04.75 
     1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 
        P    P    O  XXO    O  XXX 
  4       Carpenter, Conner      Unattached               1.90m    6-02.75 
     1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 
        P    O    O    O  XXX 
  5       Trimm, Cody            West Texas A             1.85m    6-00.75 
     1.75 1.80 1.85 1.90 
        P    O    O  XXX 
  6       Petty, Parker          Abilene Chri            J1.85m    6-00.75 
     1.75 1.80 1.85 1.90 
        P  XXO    O  XXX 
  7       Stark, Matthew         Abilene Chri             1.75m    5-08.75 
     1.75 1.80 
      XXO  XXX 
 --       Pfupajena, Tanaka      Eastern New                 NH            
     1.75 1.80 
        P  XXX 
 --       Tam, Nick              Texas Tech                  NH            
     1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 
        P    P    P    P  XXX 
 
Event 11  Women Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Okafor, Ifeatu         Texas Tech              55.43m     181-10 
      FOUL  FOUL  44.74m  52.32m  FOUL  55.43m
  2       Christie, Kemoy        New Mexico H            48.17m     158-00 
      FOUL  48.17m  FOUL  43.71m  FOUL  FOUL
  3       Riley, Tara            Abilene Chri            44.43m     145-09 
      41.60m  44.43m  FOUL  FOUL  FOUL  41.76m
  4       Nelson, Casey          West Texas A            43.68m     143-04 
      42.51m  41.86m  39.63m  FOUL  41.31m  43.68m
  5       Daugherty, Kassie      Eastern New             42.69m     140-01 
      42.35m  42.69m  42.61m  38.55m  FOUL  FOUL
  6       Lakey, Shalania        Abilene Chri            40.97m     134-05 
      FOUL  FOUL  40.97m  FOUL  FOUL  FOUL
  7       Long, Adrienne         Texas Tech              40.50m     132-10 
      38.21m  FOUL  40.50m  FOUL  36.46m  38.64m
  8       Wilder, Alexis         Abilene Chri            38.28m     125-07 
      FOUL  38.28m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  9       Dominguez, Victori     New Mexico H            37.72m     123-09 
      36.80m  FOUL  37.72m         
 10       Pendleton, Breanna     Eastern New             35.30m     115-10 
      FOUL  34.53m  35.30m         
 --     3 Pool, Jacee            Unattached                 DNS            
 
Event 12  Men Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Dandridge, Servell     West Texas A            59.06m     193-09 
      54.39m  57.48m  59.06m  FOUL  FOUL  58.50m
  2       Weldon, Kole           Texas Tech              55.19m     181-01 
      55.19m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3       Henely, Taji           Texas Tech              51.09m     167-07 
      51.09m  48.47m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  4     1 Garcia, Jorge          Unattached              49.66m     162-11 
      48.32m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  49.66m
  5       Armstrong, Cameron     West Texas A            49.54m     162-06 
      46.98m  44.67m  FOUL  47.11m  45.87m  49.54m
  6       Felton, Casey          Texas Tech              48.22m     158-02 
      46.13m  45.97m  46.64m  48.22m  FOUL  46.48m
  7       Oakley, Marcus         Eastern New             47.02m     154-03 
      30.36m  FOUL  43.60m  47.02m  FOUL  FOUL
  8       Draper, Daniel         Eastern New             46.44m     152-04 
      45.92m  44.50m  FOUL  FOUL  46.44m  FOUL
  9       Gooch, Kyle            Texas Tech              46.29m     151-10 
      45.35m  44.94m  44.93m  46.29m  FOUL  44.30m
 10       Bynum, Aaron           Abilene Chri            42.32m     138-10 
      42.32m  FOUL  FOUL           
 11       Petty, Parker          Abilene Chri            29.33m      96-03 
      FOUL  FOUL  29.33m           
 12       Ayers, David           West Texas A            28.20m      92-06 
      28.20m  26.20m  FOUL            
 13       Stark, Matthew         Abilene Chri            27.98m      91-09 
      FOUL  FOUL  27.98m         
 --       Brown, Matthew         US Paralympi              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 13  Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Okafor, Ifeatu         Texas Tech              12.07m   39-07.25 
      FOUL  FOUL  12.07m  FOUL  FOUL  FOUL
  2       Nelson, Casey          West Texas A            11.81m   38-09.00 
      11.81m  11.73m  FOUL  11.36m  FOUL  FOUL
  3       Riley, Tara            Abilene Chri            11.79m   38-08.25 
      FOUL  FOUL  10.42m  11.79m  FOUL  FOUL
  4       Dahle, Ashley          Eastern New             11.69m   38-04.25 
      11.18m  11.23m  11.69m  10.46m  11.32m  10.58m
  5       Daugherty, Kassie      Eastern New             11.67m   38-03.50 
      11.14m  11.67m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  6       McCowan, Kirsten       West Texas A            11.22m   36-09.75 
      8.88m  10.12m  10.95m  FOUL  11.22m  11.01m
  7       Christie, Kemoy        New Mexico H            10.96m   35-11.50 
      FOUL  10.96m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  8       Pendleton, Breanna     Eastern New             10.74m   35-03.00 
      8.83m  10.74m  10.26m  FOUL  FOUL  FOUL
  9       Jones, Katie           West Texas A            10.20m   33-05.75 
      9.51m  9.76m  10.20m         
 10       Hartwick, Lauren       Abilene Chri             9.84m   32-03.50 
      9.84m  FOUL  FOUL         
 11       Shelton, Morgan        West Texas A             9.66m   31-08.50 
      9.66m  9.33m  FOUL         
 12       Blaisure, Shawna       Eastern New              9.20m   30-02.25 
      FOUL  FOUL  9.20m         
 13       Bryant, Erin           West Texas A             8.60m   28-02.75 
      8.60m  8.12m  8.55m         
 --       Wilder, Alexis         Abilene Chri               DNS            
 
Event 14  Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Weldon, Kole           Texas Tech              17.36m   56-11.50 
      FOUL  FOUL  14.52m  17.36m  FOUL  FOUL
  2       Hamrick, Dane          West Texas A            16.74m   54-11.25 
      FOUL  16.12m  FOUL  16.74m  FOUL  FOUL
  3     1 Garcia, Jorge          Unattached              16.63m   54-06.75 
      16.24m  16.21m  16.63m  16.56m  16.58m  FOUL
  4       Dandridge, Servell     West Texas A            15.73m   51-07.25 
      15.40m  15.55m  15.73m  FOUL  15.58m  FOUL
  5     2 Gooch, Kyle            Unattached              15.25m   50-00.50 
      FOUL  14.80m  14.68m  15.25m  15.03m  FOUL
  6       Robinson, Adam         Eastern New             14.48m   47-06.25 
      FOUL  13.94m  13.90m  14.48m  13.98m  14.20m
  7       Draper, Daniel         Eastern New             14.24m   46-08.75 
      13.70m  14.13m  13.77m  14.24m  FOUL  14.05m
  8       Parsons, Milo          Abilene Chri            13.71m   44-11.75 
      13.71m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  9       Mcwhorter, Dathan      Eastern New             13.39m   43-11.25 
      13.39m  FOUL  FOUL  12.09m  FOUL  FOUL
 10       Felton, Casey          Texas Tech              12.80m   42-00.00 
      12.77m  12.80m  FOUL         
 11       Oakley, Marcus         Eastern New             12.63m   41-05.25 
      12.63m  FOUL  12.37m         
 --       Armstrong, Tommie      Eastern New                DNS            
 --       Gooch, Kyle            Texas Tech                 DNS            
 --       Ayers, David           West Texas A               DNS            
 
Event 15  Women Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       McCowan, Kirsten       West Texas A            39.55m     129-09 
      FOUL  31.25m  36.25m  35.91m  37.29m  39.55m
  2       Mitchell, Ameilia      Abilene Chri            38.69m     126-11 
      38.69m  34.89m  35.02m  FOUL  37.91m  36.23m
  3       Jones, Katie           West Texas A            32.35m     106-02 
      30.41m  31.58m  32.35m  31.52m  FOUL  FOUL
  4       Blaisure, Shawna       Eastern New             29.76m      97-08 
      24.89m  29.76m  27.72m  29.47m  FOUL  27.13m
  5       Danville, Kearah       New Mexico H            27.16m      89-01 
      25.13m  26.12m  27.16m  25.20m  26.63m  24.58m
  6       Gamargo, Alycia        New Mexico H            27.05m      88-09 
      25.09m  24.84m  24.58m  25.54m  27.05m  27.00m
  7       Bryant, Erin           West Texas A            23.93m      78-06 
      FOUL  19.99m  FOUL  23.93m  FOUL  19.96m
 --       Brooks, Cassie         Abilene Chri               DNS            
 --       Alexander, Carissa     New Mexico H               DNS            
 
Event 16  Men Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Draper, Daniel         Eastern New             64.15m     210-05 
  2       Petty, Parker          Abilene Chri            49.33m     161-10 
  3       Pfupajena, Tanaka      Eastern New             47.40m     155-06 
  4       Welch, William         Eastern New             45.49m     149-03 
  5       Stark, Matthew         Abilene Chri            37.62m     123-05 
  6       Ayers, David           West Texas A            33.75m     110-09 
 --       Armstrong, Tommie      Eastern New                DNS            
 --       Bynum, Aaron           Abilene Chri               DNS            
 
Event 17  Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Johnson, Taylor        West Texas A             58.75   2 
  2       Gamble, Tynesha        New Mexico J             59.73   2 
  3       Manuel, Jerri          New Mexico J           1:03.57   2 
  4       Hampton, Bianca        Eastern New            1:06.38   2 
 --       Crawford, Sessyon      New Mexico H               DNS   2 
 --       Saville, Emily         Midwestern S               DNS   2 
 --       Henderson, Shampre     Eastern New                DNS   2 
 --       Campbell, Antoniqu     New Mexico J               SCR     
 --       Maxwell, Jereece       New Mexico H               SCR     
 
Event 18  Men 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Espinoza, Jacob        Eastern New              49.14  
  2       Maise, Ellis           West Texas A             49.26  
  3       Arias, Jose            Eastern New              50.51  
  4       Steele, Denard         Wayland Bapt             50.77  
  5       Betts, Geoff           Western Texa             52.99  
  6       Hatley, Ian            Lubbock Chri           1:18.60  
 --       Paz, Eric              Eastern New                SCR  
 
Event 21  Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 New Mexico JC  'A'                                    45.80  
     1) Stokes, Bianca                  2) Campbell, Antonique            
     3) Williams, Meritzer              4) Allen, Tasha                   
  2 West Texas A&M  'A'                                   46.55  
     1) Simpson, Carnisha               2) Bowens, Paula                  
     3) Snider, Sarah                   4) King, Rachel                   
  3 Eastern New Mexico  'A'                               49.15  
     1) Jones, Alesha                   2) Huelga, Sabrina                
     3) Henderson, Shamprea             4) Willis, Mika                   
 -- New Mexico Highlands  'A'                               DNF  
     1) Jackson, Alexis                 2) Fournier, Chelsie              
     3) Crawford, Sessyon               4) Gamargo, Alycia                
 
Event 22  Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 West Texas A&M  'A'                                   41.18  
     1) Bennett, Xavier                 2) Curry, Tommy                   
     3) Maise, Ellis                    4) Banks, Jerell                  
 
Event 23  Women 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Montalvo, Brissia      Midwestern S           4:39.90  
  2       Sindet, Brenda         West Texas A           4:42.49  
  3       Flores, Ashley         Midwestern S           4:44.21  
  4       Archer, McKenzie       Unattached             4:46.90  
  5       Moore, Amber           West Texas A           4:47.37  
  6       Montoya, Adrienne      Eastern New            4:48.15  
  7       Huelga, Sabrina        Eastern New            4:52.73  
  8       Blakely, Jessica       West Texas A           4:53.19  
  9       Gonzalez, Abigail      Western Texa           4:54.63  
 10       Krezonoski, Michel     Midwestern S           5:01.05  
 11       Love, Emma             West Texas A           5:01.41  
 12       Mack, Cara             Midwestern S           5:06.35  
 13       Castillo, Maricela     Western Texa           5:06.57  
 14       Gomez, Stephanie       New Mexico H           5:08.97  
 15       Caldwell, Melody       Midwestern S           5:10.84  
 16       Krezonoski, Kim        Midwestern S           5:11.48  
 17       Omarkhail, Leigh A     Eastern New            5:14.58  
 18       Pate, Lindsey          Midwestern S           5:15.36  
 19       Vicario, Linda         Eastern New            5:20.83  
 20       Blind, Beth            Eastern New            5:24.22  
 21       Kaneichi, Kristine     New Mexico H           5:29.05  
 22       Ibarra, Angela         New Mexico H           5:35.13  
 23       Bailey, Erin           Lubbock Chri           6:15.00  
 --       Campbell, Janel        Midwestern S               DNF  
 --       Scott, Chelsea         Texas Tech                 DNS  
 --       Jones, Alesha          Eastern New                DNS  
 
Event 24  Men 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Samoei, Isaiah         Eastern New            3:58.49  
  2       Korn, Alexander        West Texas A           4:00.84  
  3       Rueda, Ramon           Unattached             4:04.88  
  4       Rodriquez, Matthew     Lubbock Chri           4:06.40  
  5       Chavez, Henrique       Unattached             4:07.12  
  6       Martinez, Pedro        Eastern New            4:09.76  
  7       Noor, Mohamed          Eastern New            4:10.01  
  8       Bale, Charles Trey     Lubbock Chri           4:10.60  
  9       Elizodo, Stephen       Western Texa           4:11.09  
 10       Parker, Kade           Texas Tech             4:11.83  
 11       Russell, Carsten       Lubbock Chri           4:12.21  
 12       Devlin, Brendan        Texas Tech             4:14.38  
 13       Lueras, Patrick        Eastern New            4:16.72  
 14       Lozano, Jacob          Eastern New            4:16.73  
 15       Villarreal, Joey       Lubbock Chri           4:18.53  
 16       Escobar, Gustavo       Western Texa           4:18.76  
 17       Scheuchzer, Patric     West Texas A           4:20.60  
 18       Merhege, Trevor        Eastern New            4:30.82  
 19       Wilson, Jordan         Lubbock Chri           4:46.08  
 --       Doss, Dylan            West Texas A               DNF  
 --       Fort, Zach             Eastern New                DNS  
 --       nunez, avery           Unattached                 DNS  
 
Event 25  Women 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Shelton, Morgan        West Texas A             14.20  +0.0  1 
  2       Greve, Roxie           Texas Tech               14.26  +0.0  1 
  3       King, Rachel           West Texas A             14.27  +0.0  1 
  4       McCowan, Kirsten       West Texas A             14.47  +0.0  1 
  5       Nation, Latanya        Wayland Bapt             14.68  +0.0  1 
  6       Pittman, Aleese        West Texas A             14.91  +0.0  1 
  7       Calloway, Chyna        Wayland Bapt             14.98   2.1  2 
  8       Durrough, Janelle      Wayland Bapt             15.21   2.1  2 
  9       Moorhead, Kailey       NMMI                     16.37   2.1  2 
 10       Gamargo, Alycia        New Mexico H             18.69   2.1  2 
 11       Blaisure, Shawna       Eastern New              20.17   2.1  2 
 --       Skeen, Bailee          West Texas A                FS  +0.0  1 
 --       Esteban, Sophia        NMMI                       DNS   2.1  2 
 --       Jones, Katie           West Texas A               DNS   2.1  2 
 --       Brooks, Cassie         Abilene Chri               DNS  +0.0  1 
 --       Bryant, Erin           West Texas A               DNS   2.1  2 
 
Event 26  Men 110 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Banks, Pierre          Unattached               14.40  -0.3  1 
  2       Johnson, Kevin         Abilene Chri             14.48  -0.3  1 
  3       Boyden, D'Omar         Eastern New              14.85  -0.3  1 
  4       Macon, Courtney        Unat-West Te             14.87  -0.3  1 
  5       Rasor, Michael         Abilene Chri             15.20  -0.3  1 
  6       Myatt, Ross            West Texas A             15.44  -0.3  1 
  7       Petty, Parker          Abilene Chri             16.10  -0.3  1 
  8       Felton, Casey          Texas Tech               16.42   1.0  2 
  9       Stark, Matthew         Abilene Chri             16.64   1.0  2 
 --       Welch, William         Eastern New                DNS   1.0  2 
 --       Ayers, David           West Texas A               DNS   1.0  2 
 
Event 27  Women 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1       Williams, Meritzer     New Mexico J             11.85   NWI 
  2       Bowens, Paula          West Texas A             12.05   NWI 
  3       Simpson, Carnisha      West Texas A             12.17   NWI 
  4       Stokes, Bianca         New Mexico J             12.49   NWI 
  5       Holiwell, Marisa       West Texas A             12.53   NWI 
 --       Nation, Latanya        Wayland Bapt               DNS   NWI 
 --       Jackson, Alexis        New Mexico H               DNS   NWI 
 --       Pledger, LeTristan     Unattached                 DNS   NWI 
 
Event 28  Men 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Curry, Tommy           West Texas A             10.34   NWI  1 
  2       Banks, Jerell          West Texas A             10.87   NWI  1 
  3       Coleman, Colton        Eastern New              10.88   NWI  1 
  4       Sheppard, Jerrell      Wayland Bapt             10.91   NWI  1 
  5       Waterhouse, Nick       Eastern New              10.91   NWI  1 
  6       Thompson, Kyle         Texas Tech               11.03   NWI  2 
  7       Roundtree, Myran       Unattached               11.18   NWI  1 
  8       McCoy, J.J             Eastern New              11.28   NWI  2 
  9       Macon, Courtney        Unat-West Te             11.33   NWI  2 
 10       Wride, Bobby           Eastern New              11.37   NWI  2 
 11       Goss, Ryan             Wayland Bapt             12.01   NWI  2 
 --       Aje, Kevin             Nigeria Deve               DNS   NWI  1 
 --       Derouen, Trevis        Unattached                 DNS   NWI  2 
 --       isles, carlin          Unattached                 DNS   NWI  1 
 
Event 29  Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Waters, Caitlin        Texas Tech             2:12.59  
  2       Graham, Rhemecka       West Texas A           2:16.93  
  3       Jones, Alesha          Eastern New            2:21.12  
  4       Reyna, Allie           West Texas A           2:23.32  
  5       Lopez, Amanda          Lubbock Chri           2:24.69  
  6       Farfan, Fanny          NMMI                   2:27.55  
  7       Fournier, Chelsie      New Mexico H           2:30.24  
  8       Sedy, Catherine        NMMI                   2:33.60  
  9       Willeford, Erin        Midwestern S           2:38.59  
 10       Gomez, Stephanie       New Mexico H           2:40.40  
 11       Kaneichi, Kristine     New Mexico H           2:44.00  
 --       Thomas, Jessie         West Texas A               DNF  
 --       Dombkowski, Erin       Midwestern S               DNF  
 --       Flores, Ashley         Midwestern S               DNS  
 --       Krezonoski, Michel     Midwestern S               DNS  
 --       Krezonoski, Kim        Midwestern S               DNS  
 
Event 30  Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Warren, Sirron         Texas Tech             1:52.70  
  2       Rueda, Ramon           Unattached             1:53.65  
  3       Garnett, Rajeem        Western Texa           1:56.14  
  4       Saiz, Tyler            Eastern New            1:57.25  
  5       Puga, Martin           West Texas A           1:58.16  
  6       Benton, Tito           Wayland Bapt           2:01.00  
  7       Romero, Justin         Western Texa           2:01.55  
  8       Fort, Zach             Eastern New            2:02.01  
  9       Sanders, Andrew        Unattached             2:03.25  
 10       Nolan, Tyler           West Texas A           2:04.61  
 11       Villarreal, Joey       Lubbock Chri           2:07.88  
 12       Russell, Carsten       Lubbock Chri           2:08.93  
 13       Julmeus, Paul          Texas Tech             2:09.27  
 14       Wilson, Jordan         Lubbock Chri           2:16.97  
 15       Espejo, Mateo          Lubbock Chri           2:19.04  
 --       nunez, avery           Unattached                 DNS  
 --       Bale, Charles Trey     Lubbock Chri               DNS  
 --       McVey, Kendall         Texas Tech                 DNS  
 
Event 31  Women 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Pittman, Aleese        West Texas A           1:02.95  
  2       Calloway, Chyna        Wayland Bapt           1:03.20  
  3       Walton, Lakeisha       Wayland Bapt           1:06.37  
  4       Crawford, Sessyon      New Mexico H           1:07.10  
  5       Willis, Mika           Eastern New            1:08.66  
  6       Palacios, Karla        NMMI                   1:10.31  
 --       Maxwell, Jereece       New Mexico H               DNS  
 
Event 32  Men 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Colvin, Thomas         Eastern New              55.10  
  2       Zewde, Daniel          West Texas A             56.21  
  3       Howard, Tyler          West Texas A             56.32  
  4       Myatt, Ross            West Texas A             57.72  
  5       Barber, Baron          Eastern New            1:01.38  
 --       Takeuchi, John         Eastern New                DNF  
 
Event 33  Women 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Allen, Tasha           New Mexico J             23.14   1.1  1 
  2       Snider, Sarah          West Texas A             24.24   1.1  1 
  3       Tarrant, Tara          West Texas A             24.72   1.1  1 
  4       Holiwell, Marisa       West Texas A             25.56   1.1  1 
  5       Stokes, Bianca         New Mexico J             25.79   1.1  1 
  6       Barnes, Shay           New Mexico J             26.08   1.1  1 
  7       Durrough, Janelle      Wayland Bapt             26.67  +0.0  2 
  8       Hampton, Bianca        Eastern New              28.00  +0.0  2 
  9       Blaisure, Shawna       Eastern New              28.84  +0.0  2 
 10       Esteban, Sophia        NMMI                     29.64  +0.0  2 
 --       Thomas, Jessie         West Texas A                FS  +0.0  2 
 --       Brown, Mickey          Midwestern S               DNS  +0.0  2 
 --       Saville, Emily         Midwestern S               DNS  +0.0  2 
 --       Brooks, Cassie         Abilene Chri               DNS   1.1  1 
 --       Gamargo, Alycia        New Mexico H               DNS  +0.0  2 
 --       Jackson, Alexis        New Mexico H               DNS   1.1  1 
 
Event 34  Men 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Bennett, Xavier        West Texas A             21.59   0.1  1 
  2       Coleman, Colton        Eastern New              21.79   0.1  1 
  3       Waterhouse, Nick       Eastern New              21.92   0.1  1 
  4       Sheppard, Jerrell      Wayland Bapt             22.23   0.1  1 
  5       McCoy, J.J             Eastern New              22.64   1.7  2 
  6       Wride, Bobby           Eastern New              22.71   1.7  2 
  7       Steele, Denard         Wayland Bapt             22.94   1.7  2 
  8       Arias, Jose            Eastern New              23.50   1.7  2 
 --       isles, carlin          Unattached                 DNS   0.1  1 
 --       Stark, Matthew         Abilene Chri               DNS   1.7  2 
 --       Derouen, Trevis        Unattached                 DNS   1.7  2 
 --       Betts, Geoff           Western Texa               DNS   0.1  1 
 --       Espinoza, Jacob        Eastern New                DNS   0.1  1 
 --       Petty, Parker          Abilene Chri               DNS   0.1  1 
 --       Paz, Eric              Eastern New                SCR          
 
Event 35  Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Westervelt, Kaci       Texas Tech            18:27.89  
  2       Scott, Chelsea         Texas Tech            19:15.04  
  3       Ibarra, Angela         New Mexico H          20:13.75  
  4       Sang, Denet            New Mexico J          20:16.81  
  5       Overbo, Tashah         Lubbock Chri          21:06.00  
  6       Pate, Lindsey          Midwestern S          21:56.71  
  7       Frie, Whitney          Midwestern S          23:12.34  
  8       Giron, Andrea          Midwestern S          23:49.00  
 --       Sparks, Haley          West Texas A               DNF  
 --       Sparks, Taylor         West Texas A               DNF  
 --       Buchanan, Brittany     Eastern New                DNF  
 --       Cuba, Sara             Midwestern S               DNF  
 --       Owens, Heather         Midwestern S               DNF  
 --       Bazaldua, Aries        West Texas A               DNF  
 
Event 36  Men 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Miranda, Izzy          Lubbock Chri          15:51.54  
  2       Chavez, Henrique       Unattached            16:07.35  
  3       Morris, Lucas          Lubbock Chri          17:29.40  
  4       Espejo, Mateo          Lubbock Chri          19:48.19  
 --       Villareal, Jacob       West Texas A               DNF  
 --       Harris, Thomas         West Texas A               DNF  
 --       Castro, Aaron          West Texas A               DNS  
 --       Devlin, Brendan        Texas Tech                 DNS  
 --       Parker, Kade           Texas Tech                 DNS  
 
Event 37  Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
 -- Eastern New Mexico  'A'                                 SCR     
     1) Jones, Alesha                   2) Huelga, Sabrina                
     3) Henderson, Shamprea             4) Willis, Mika                   
 
Event 40  Men 10000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Placencia, Isacc       South Plains          32:19.51  
  2       Aguinaga, Hugo         Western Texa          33:33.18  
  3       Shark, Richard         Western Texa          34:11.68  
  4       Yruegas, Edward        Western Texa          38:04.70  
 --       Villarreal, Bretto     South Plains               DNF