Licensed to Texas A & M University - College Station
                                                HY-TEK's Meet Manager 1/24/2013
        Texas A&M Challenge Presented by Mondo - 1/25/2013 to 1/26/2013        
                         Gilliam Indoor Track Stadium                          
                  Texas A&M University - College Station, TX                   
                                 Meet Program                                  
 
Event 1  Women 60 Meter Dash
===============================================================================
Top 8 Advance by Time
Saturday 1/26/2013 - 12:40 PM
        Meet:   7.24  1/29/2011   Lakya Brookins, South Carolina               
     Gilliam:   7.09  3/12/2011   LaKya Brookins, South Carolina               
   Texas A&M:   7.18  2010        Gabby Mayo                                   
     Name                        Year School                      relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Kia Jackson                   SR Tennessee                   
  2  LaKeidra Stewart              SR Texas A&M                   
  3  Alitta Boyd                   SR USC                         
  4  Chaniqua Corinealdi           SR TCU                         
  5  Ashton Purvis                 SO Texas A&M                   
  6  Charity Bruce                 SO USC                         
  7  India Daniels                 FR Texas A&M                   
  8  Martinique Octave             SR Tennessee                   
Heat 2  Prelims
  1  Emily Yarnell                 FR Tennessee                   
  2  Olivia Ekponé                 SO Texas A&M                   
  3  Veronica Jones                JR TCU                         
  4  Ashley Collier                JR Texas A&M                   
  5  Lorraine Ugen                 JR TCU                         
  6  Jennifer Madu                 FR Texas A&M                   
  7  Asia Gooden                   JR Arizona Stat                
  8  Jeronda Womack                JR Texas A&M                   
 
Event 45  Women 200 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 3:40 PM
     Gilliam:  22.80  3/13/2009   Murielle Ahoure, Miami                       
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Kineke Alexander                 ElitePerformance            
  3  Kalyn Floyd                      Unattached                  
  4  Muna Lee                         Unattached                  
  5  Dominique Duncan                 Charisma Sports             
  6  Jessica Beard                    adidas                      
 
Event 2  Women 200 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 3:50 PM
        Meet:  23.18  1/29/2011   Jessica Beard, Texas A&M                     
     Gilliam:  22.80  3/13/2009   Murielle Ahoure, Miami                       
   Texas A&M:  22.83  2008        Porscha Lucas                                
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Felicia Brown                 FR Tennessee                   
  4  Jessica Davis                 JR USC                         
  5  Ashton Purvis                 SO Texas A&M                   
  6  Candace Jackson               SR Texas Tech                  
Section 2  Timed Finals
  3  Kia Jackson                   SR Tennessee                   
  4  Jennifer Madu                 FR Texas A&M                   
  5  Chaniqua Corinealdi           SR TCU                         
  6  Martinique Octave             SR Tennessee                   
Section 3  Timed Finals
  3  Lorraine Ugen                 JR TCU                         
  4  Cierra White                  SO Texas Tech                  
  5  Emily Yarnell                 FR Tennessee                   
  6  Olivia Ekponé                 SO Texas A&M                   
Section 4  Timed Finals
  3  Loudia Laarman                JR USC                         
  4  Chandrell Stephens            SR Texas A&M                   
  5  Veronica Jones                JR TCU                         
  6  LaKeidra Stewart              SR Texas A&M                   
Section 5  Timed Finals
  3  Asia Gooden                   JR Arizona Stat                
  4  Larissa Matthews              SR TCU                         
  5  Alycia Herring                JR Arizona Stat                
  6  Ibukun Mayungbe               JR Texas A&M                   
Section 6  Timed Finals
  3  Ke'Nya Hardge                 JR Arizona Stat                
  4  Ashle Caldwell                SO TCU                         
  5  India Daniels                 FR Texas A&M                   
  6  Lauren Rose                   JR Arizona Stat                
Section 7  Timed Finals
  4  Makayla Prevost               SO Texas A&M                   
  5  Charity Bruce                 SO USC                         
  6  Rhenique Williams             FR Texas Tech                  
Section 8  Timed Finals
  4  Kiana Henry                   SO USC                         
  5  Bianca Blair                  SR Tennessee                   
  6  Jessica Laseak                FR Texas A&M                   
 
Event 47  Women 400 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 2:35 PM
     Gilliam:  50.79  3/12/2011   Jessica Beard, Texas A&M                     
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Allison Beckford                 Unattached                  
  4  Andrea Sutherland                Unattached                  
  5  Ebonie Floyd                     Unattached                  
  6  Kineke Alexander                 ElitePerformance            
 
Event 3  Women 400 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 2:45 PM
        Meet:  52.79  1/30/2010   Keisha Baker, Oregon                         
     Gilliam:  50.79  3/12/2011   Jessica Beard, Texas A&M                     
   Texas A&M:  50.79  2011        Jessica Beard                                
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Kamaria Brown                 SO Texas A&M                   
  4  Felicia Brown                 FR Tennessee                   
  5  Ashley Liverpool              JR USC                         
  6  Akawkaw (Coco) Ndipagbor      SO USC                         
Section 2  Timed Finals
  3  Vanessa Jones                 SO USC                         
  4  Christen Rivers               SO Texas Tech                  
  5  Kanika Beckles                SR Texas A&M                   
  6  Amoy Blake                    JR Texas Tech                  
Section 3  Timed Finals
  3  Mariam Amadu                  SO Texas Tech                  
  4  Ashle Caldwell                SO TCU                         
  5  Brianna Tate                  SO Arizona Stat                
  6  Olivia Lewis                  SR Texas Tech                  
Section 4  Timed Finals
  3  Jessica Davis                 JR USC                         
  4  Rhenique Williams             FR Texas Tech                  
  5  Tiffany Tarver                FR Texas Tech                  
  6  Donique' Flemings             SR Texas A&M                   
Section 5  Timed Finals
  2  Loudia Laarman                JR USC                         
  3  LaKesha Jelks                 FR Texas A&M                   
  4  Jennifer Jones                SR USC                         
  5  Alexis Brown                  SR USC                         
  6  Malea Malik                   SO USC                         
 
Event 4  Women 800 Meter Run
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 3:25 PM
        Meet:  2:05.33  1/28/2012   Chanelle Price, Tennessee                  
     Gilliam:  2:02.84  2/13/2010   Phoebe Wright, Tennessee                   
   Texas A&M:  2:07.27  2002        Angeles Pantoja                            
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Carly Paracholski             SO Arizona Stat                
  2  Kianna Ruff                   SO Tennessee                   
  3  Shelby Houlihan               SO Arizona Stat                
  4  Charity Honeycutt             SR Tennessee                   
  5  Aliese Hyde                   JR Texas A&M                   
  6  Brittney Jackson              SO Tennessee                   
  7  Caitlin Waters                JR Texas Tech                  
  8  Ashley Chamberlain            SO Texas A&M                   
  9  Ty-Vonna Johnson              JR Tennessee                   
Section 2  Timed Finals
  1  Kelsey Miller                 SO Texas A&M                   
  2  Briyanni Thomas               JR TCU                         
  3  Sophie Blake                  JR Texas A&M                   
  4  Carlie Brittain               SO TCU                         
  5  Alexis Panisse                FR Tennessee                   
  6  Patricia Terry                JR TCU                         
  7  Laura Henry                   FR Texas A&M                   
  8  Natalia Wiliams               JR USC                         
  9  Jackie Dion                   JR USC                         
 
Event 5  Women 1 Mile Run
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 4:25 PM
        Meet:  4:37.29  1/28/2012   Jordan Hasay, Oregon                       
     Gilliam:  4:25.91  2/28/2009   Jenny Barringer, Colorado                  
   Texas A&M:  4:45.84  2012        Natosha Rogers                             
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Alexis Panisse                FR Tennessee                   
  2  Laura Craig                   FR Texas A&M                   
  3  Chelsea Blaase                FR Tennessee                   
  4  Amanda Jenkins                SR Texas A&M                   
  5  McKenzie Archer               FR Texas Tech                  
  6  Kelsey Kane                   SR Tennessee                   
  7  Johanna Galloway              SO Texas A&M                   
  8  Katie Dalton                  SR TCU                         
  9  Patavia Lowery                JR Tennessee                   
 10  Rachel Folan                  SR Texas Tech                  
 11  Nijgia Snapp                  JR Tennessee                   
 12  Amirah Johnson                SO Tennessee                   
 
Event 6  Women 3000 Meter Run
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 2:00 PM
        Meet:  9:12.54  1/30/2010   Nicole Blood, Oregon                       
     Gilliam:  8:42.03  3/14/2009   Jenny Barringer, Colorado                  
   Texas A&M:  9:12.83  2012        Natosha Rogers                             
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Amber Zimmerman               JR Tennessee                   
  2  Grace Fletcher                SO Texas A&M                   
  3  Hannah Davidson               SR Tennessee                   
  4  Hillary Montgomery            SO Texas A&M                   
  5  Patricia Terry                JR TCU                         
  6  Alexis Panisse                FR Tennessee                   
  7  Sharlene Nickle               SO Texas Tech                  
  8  Laura Orlie                   FR TCU                         
  9  Madeline Livergood            SO Texas Tech                  
 10  Kelsey Kane                   SR Tennessee                   
 11  Magdalena Escobar             FR TCU                         
 12  Chelsea Blaase                FR Tennessee                   
 13  Genna McCarthy                FR TCU                         
 
Event 7  Women 5000 Meter Run
===============================================================================
Friday 1/25/2013 - 6:55 PM
        Meet:  16:38.25  1/29/2010   Georgia Griffin, Stanford                 
     Gilliam:  15:51.14  3/13/2009   Sally Kipyego, Texas Tech                 
   Texas A&M:  16:02.72  2004        Melissa Gulli                             
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Gabby Salazar                 JR Texas A&M                   
  2  Emily Koenig                  JR Texas Tech                  
  3  Tara Upshaw                   SR Texas A&M                   
  4  Chelsea Scott                 JR Texas Tech                  
 
Event 8  Women 60 Meter Hurdles
===============================================================================
Top 8 Advance by Time
Saturday 1/26/2013 - 12:30 PM
        Meet:   8.16  1/30/2010   Natasha Ruddock, Texas A&M                   
     Gilliam:   7.96  3/12/2011   Brianna Rollins, Clemson                     
   Texas A&M:   8.05  2010        Gabby Mayo                                   
     Name                        Year School                      relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  2  Christabel Nettey             SR Arizona Stat                
  3  Bianca Blair                  SR Tennessee                   
  4  Katie Grimes                  SR Texas Tech                  
  5  Melia Cox                     SO USC                         
  6  Donique' Flemings             SR Texas A&M                   
  7  Larissa Matthews              SR TCU                         
Heat 2  Prelims
  2  Kiana Henry                   SO USC                         
  3  Ke'Nya Hardge                 JR Arizona Stat                
  4  LaQue Moen-Davis              FR Texas A&M                   
  5  Kasha McDougald               SO Tennessee                   
  6  Jaide Stepter                 FR USC                         
  7  Lauren Rose                   JR Arizona Stat                
 
Event 9  Women 4x400 Meter Relay
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 4:45 PM
        Meet:  3:34.05  1/29/2011   Texas A&M, Texas A&M                       
                        I Mayungbe, A Sutherland, G Mayo, J Beard         
     Gilliam:  3:29.72  3/12/2011   Texas A&M, Texas A&M                       
                        J Tarmoh, I Mayungbe, A Sutherland, J Beard       
   Texas A&M:  3:29.72  2012                                                   
                        J Tarmoh, I Mayungbe, A Sutherland, J Beard       
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  USC  'B'                                                     
     1) Loudia Laarman JR               2) Jessica Davis JR               
     3) Melia Cox SO                    4) Alexis Brown SR                
  4  Texas A&M  'B'                                               
     1) Aliese Hyde JR                  2) LaKesha Jelks FR               
     3) Chandrell Stephens SR           4) Jessica Laseak FR              
  5  Tennessee  'B'                                               
     1) Ty-Vonna Johnson JR             2) Amirah Johnson SO              
     3) Charity Honeycutt SR            4) Nijgia Snapp JR                
  6  Texas Tech  'B'                                              
     1) Tiffany Tarver FR               2) Olivia Lewis SR                
     3) Mariam Amadu SO                 4) Rhenique Williams FR           
Section 2  Timed Finals
  4  TCU                                                          
     1) Ashle Caldwell SO               2) Briyanni Thomas JR             
     3) Chaniqua Corinealdi SR          4) Veronica Jones JR              
  5  USC                                                          
     1) Vanessa Jones SO                2) Akawkaw (Coco) Ndipagbor SO    
     3) Jaide Stepter FR                4) Ashley Liverpool JR            
  6  Tennessee                                                    
     1) Felicia Brown FR                2) Kianna Ruff SO                 
     3) Martinique Octave SR            4) Brittney Jackson SO            
Section 3  Timed Finals
  4  Texas Tech                                                   
     1) Cierra White SO                 2) Amoy Blake JR                  
     3) Christen Rivers SO              4) Candace Jackson SR             
  5  Texas A&M                                                    
     1) Ibukun Mayungbe JR              2) Olivia Ekponé SO               
     3) Kamaria Brown SO                4) Kanika Beckles SR              
  6  Arizona State                                                
     1) Keia Pinnick SR                 2) Alycia Herring JR              
     3) Sarah Geren JR                  4) Brianna Tate SO                
 
Event 10  Women Distance Medley
===============================================================================
Friday 1/25/2013 - 6:30 PM
        Meet:  10:56.31  1/27/2012   Oregon, Oregon                            
                         A Kesselring, C Okodogbe, B Friday, J Hasay       
     Gilliam:  10:50.98  3/13/2009   Tennessee, Tennessee                      
                         P Wright, B Jones, C Price, S Bowman              
   Texas A&M:  11:29.89  2012                                                  
                         H Hagan, K Brown, A Hyde, N Rogers                
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Texas A&M                                                    
     1) Ashley Chamberlain SO           2) LaKeidra Stewart SR            
     3) Aliese Hyde JR                  4) Sophie Blake JR                
  2  Texas Tech                                                   
     1) McKenzie Archer FR              2) Christen Rivers SO             
     3) Caitlin Waters JR               4) Sharlene Nickle SO             
  3  Tennessee                                                    
     1) Alexis Panisse FR               2) Martinique Octave SR           
     3) Kianna Ruff SO                  4) Hannah Davidson SR             
 
Event 11  Women High Jump
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 2:45 PM
        Meet:  1.81m  1/31/2009   Destinee Hooker, Texas                       
     Gilliam:  1.98m  3/13/2009   Destinee Hooker, Texas                       
   Texas A&M:  1.86m  2006        Caroline Wolf                                
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Shelby Melendez               FR Texas A&M                   
  2  Orlene Parris                 SO TCU                         
  3  Sierra Patrick                FR Texas A&M                   
  4  Michaela Palu                 FR Texas Tech                  
  5  Chelsea Utley                 SO Texas A&M                   
 
Event 12  Women Pole Vault
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 2:00 PM
        Meet:  4.35m  1/29/2011   Shade Weygandt, Texas Tech                   
     Gilliam:  4.45m  3/12/2011   Tina Sutej, Arkansas                         
   Texas A&M:  4.25m  2012        Laura Asimakis                               
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Erin Champion                 SO Tennessee                   
  2  Shelby Poncik                 FR Texas Tech                  
  3  Brittany Wooten               FR Texas A&M                   
  4  Haley Cook                    FR Texas Tech                  
  5  Catherine Chenault            FR Texas A&M                   
  6  Linda Hadfield                JR Tennessee                   
  7  Shaylah Simpson               JR Arizona Stat                
 
Event 13  Women Long Jump
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 3:45 PM
        Meet:  6.60m  1/30/2010   Shara Proctor, Florida                       
     Gilliam:  6.70m  2/13/2010   Blessing Okagbare, UTEP                      
   Texas A&M:  6.47m  1998        Adrien Sawyer                                
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Gionna Jackson                FR Texas Tech                  
  2  Allison Outerbridge           JR Tennessee                   
  3  Taylor Glenn                  FR Texas A&M                   
  4  Jennifer Jones                SR USC                         
  5  Christabel Nettey             SR Arizona Stat                
  6  Jordan Wilson                 JR Texas A&M                   
  7  Alitta Boyd                   SR USC                         
  8  Kia Jackson                   SR Tennessee                   
  9  Samantha Collins-Reynolds     JR TCU                         
 10  Kiana Henry                   SO USC                         
 11  Constance Ezugha              SR Arizona Stat                
 12  Avril McGhee                  SO Texas Tech                  
 13  Lorraine Ugen                 JR TCU                         
 
Event 14  Women Triple Jump
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 1:00 PM
        Meet:  13.13m  1/29/2011   Colleen Felix, Georgia                      
     Gilliam:  13.96m  3/12/2011   Kimberly Williams, Florida State            
   Texas A&M:  13.52m  2009        Yasmine Regis                               
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Brianna Latson                SO TCU                         
  2  Melissa Mays                  JR Texas A&M                   
  3  Melia Cox                     SO USC                         
  4  Haley Gooch                   JR Texas A&M                   
  5  Allison Outerbridge           JR Tennessee                   
  6  Candace Bailey                SR USC                         
  7  Kasha McDougald               SO Tennessee                   
  8  Oluwakemi Olonade             JR USC                         
  9  Avril McGhee                  SO Texas Tech                  
 10  LaQue Moen-Davis              FR Texas A&M                   
 11  Alitta Boyd                   SR USC                         
 
Event 15  Women Shot Put
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 2:00 PM
        Meet:  18.19m  1/30/2010   Mariam Kevkhishvil, Florida                 
     Gilliam:  18.46m  2/25/2012   Tia Brooks, Oklahoma                        
   Texas A&M:  17.42m  2007        Kasey Onwuchekwa                            
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Rejean Rouse                  FR Tennessee                   
  2  Megan Smith                   SO TCU                         
  3  Shelbi Vaughan                FR Texas A&M                   
  4  Alex Hartig                   SO Arizona Stat                
  5  Cassie Wertman                FR Tennessee                   
  6  Aslynn Halvorson              JR Tennessee                   
  7  Ifeatu Okafor                 SR Texas Tech                  
  8  Kelsey Samuels                SR TCU                         
  9  Brea Garrett                  SO Texas A&M                   
 10  Anna Jelmini                  JR Arizona Stat                
 
Event 16  Women Weight Throw
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 3:30 PM
        Meet:  19.49m  1/28/2012   Fidela James, Florida                       
     Gilliam:  22.69m  3/11/2011   Felisha Johnson, Indiana State              
   Texas A&M:  19.35m  2000        Meshelle Trotter                            
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Rejean Rouse                  FR Tennessee                   
  2  Jennifer Edwards              SR Texas A&M                   
  3  Megan Smith                   SO TCU                         
  4  Jill Hydrick                  JR Texas A&M                   
  5  Chelsea Cassulo               SR Arizona Stat                
  6  Brea Garrett                  SO Texas A&M                   
  7  Kelsey Samuels                SR TCU                         
  8  Jessie Harrison               SR Tennessee                   
 
Event 41  Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run
===============================================================================
Friday 1/25/2013 - 10:00 PM
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Natalie Thompson              FR Texas Tech                  
  2  Keia Pinnick                  SR Arizona Stat                
  3  Natalie Baker                 FR Texas Tech                  
  4  Mary Hirst                    SR Harvard                     
  5  Kiana Henry                   SO USC                         
  6  Annie Kunz                    SO Texas A&M                   
  7  Martina Salander              FR Harvard                     
 
Event 41  Indoor Pentathlon: #1 Women 60 Meter Hurdles
===============================================================================
Friday 1/25/2013 - 6:00 PM
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Natalie Baker                 FR Texas Tech                  
  5  Keia Pinnick                  SR Arizona Stat                
  7  Martina Salander              FR Harvard                     
Section 2  Timed Finals
  2  Kiana Henry                   SO USC                         
  4  Natalie Thompson              FR Texas Tech                  
  6  Annie Kunz                    SO Texas A&M                   
  8  Mary Hirst                    SR Harvard                     
 
Event 41  Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump
===============================================================================
Friday 1/25/2013 - 6:40 PM
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Martina Salander              FR Harvard                     
  2  Natalie Thompson              FR Texas Tech                  
  3  Annie Kunz                    SO Texas A&M                   
  4  Natalie Baker                 FR Texas Tech                  
  5  Keia Pinnick                  SR Arizona Stat                
  6  Mary Hirst                    SR Harvard                     
  7  Kiana Henry                   SO USC                         
 
Event 41  Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump
===============================================================================
Friday 1/25/2013 - 9:00 PM
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Natalie Baker                 FR Texas Tech                  
  2  Keia Pinnick                  SR Arizona Stat                
  3  Martina Salander              FR Harvard                     
  4  Natalie Thompson              FR Texas Tech                  
  5  Kiana Henry                   SO USC                         
  6  Mary Hirst                    SR Harvard                     
  7  Annie Kunz                    SO Texas A&M                   
 
Event 41  Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put
===============================================================================
Friday 1/25/2013 - 8:00 PM
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Kiana Henry                   SO USC                         
  2  Mary Hirst                    SR Harvard                     
  3  Natalie Baker                 FR Texas Tech                  
  4  Keia Pinnick                  SR Arizona Stat                
  5  Annie Kunz                    SO Texas A&M                   
  6  Martina Salander              FR Harvard                     
  7  Natalie Thompson              FR Texas Tech                  
 
Event 21  Men 60 Meter Dash
===============================================================================
Top 8 Advance by Time
Saturday 1/26/2013 - 12:45 PM
        Meet:   6.55  1/29/2011   Rakieem Salaam, Oklahoma                     
     Gilliam:   6.51  3/13/2009   Jacoby Ford, Clemson                         
   Texas A&M:   6.59  2009        Gerald Phiri                                 
     Name                        Year School                      relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  2  Trae Armstrong                FR Arizona Stat                
  3  Michael Owusu-Peprah          FR TCU                         
  4  Michael Bryan                 JR Texas A&M                   
  5  Charles Silmon                SR TCU                         
  6  Arnez Hardnick                SR Tennessee                   
  7  Jonathan Turner               SO Texas A&M                   
Heat 2  Prelims
  1  Brian Skulski                 FR Texas A&M                   
  2  Raymond Bozmans               FR TCU                         
  3  Kenneth Minkah                SO Texas A&M                   
  4  Jarael Nelvis                 SR Tennessee                   
  5  Ryan Milus                    JR Arizona Stat                
  6  Reginald Juin                 SR Tennessee                   
  7  Harvey McSwain                FR TCU                         
Heat 3  Prelims
  2  Wayne Davis II                JR Texas A&M                   
  3  Jamol James                   SO Tennessee                   
  4  Prezel Hardy, Jr.             JR Texas A&M                   
  5  Ramone Bailey                 SO TCU                         
  6  Jermaine Davis                JR Texas A&M                   
  7  Sam Watts                     FR TCU                         
 
Event 46  Men 200 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 3:43 PM
     Gilliam:  20.39  3/11/2011   Rekieem Salaam, Oklahoma                     
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Jameson Strachan                 ElitePerformance            
  4  Allister Clarke                  ElitePerformance            
  5  Mattieu Pritchett                ElitePerformance            
  6  Trey Downing                     ElitePerformance            
Section 2  Timed Finals
  3  Michael Martelly                 ElitePerformance            
  4  Ade-Alleyne Forte                Trinidad                    
  5  Gabriel Mvumvure                 Unattached                  
  6  Quentin Summers                  Unattached                  
 
Event 22  Men 200 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 4:10 PM
        Meet:  20.69  1/30/2010   Curtis Mitchell, Texas A&M                   
     Gilliam:  20.39  3/11/2011   Rakieem Salaam, Oklahoma                     
   Texas A&M:  20.38  2010        Curtis Mitchell                              
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  4  Jarael Nelvis                 SR Tennessee                   
  5  Ameer Webb                    SR Texas A&M                   
  6  Charles Silmon                SR TCU                         
Section 2  Timed Finals
  3  Chris Burrows                 SR Arizona Stat                
  4  Jamol James                   SO Tennessee                   
  5  Aldrich Bailey, Jr.           FR Texas A&M                   
  6  Dwayne Extol                  JR Texas Tech                  
Section 3  Timed Finals
  3  Devan Spann                   SO Arizona Stat                
  4  Harvey McSwain                FR TCU                         
  5  Arnez Hardnick                SR Tennessee                   
  6  Michael Bryan                 JR Texas A&M                   
Section 4  Timed Finals
  3  William Henry                 JR Arizona Stat                
  4  Reginald Juin                 SR Tennessee                   
  5  Sam Watts                     FR TCU                         
  6  Lavon Collins                 JR TCU                         
Section 5  Timed Finals
  3  Brian Skulski                 FR Texas A&M                   
  4  Trae Armstrong                FR Arizona Stat                
  5  Michael Owusu-Peprah          FR TCU                         
  6  Jermaine Davis                JR Texas A&M                   
 
Event 23  Men 400 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 3:05 PM
        Meet:  45.81  1/30/2010   Tabarie Henry, Texas A&M                     
     Gilliam:  45.33  3/12/2011   Demetrius Pinder, Texas A&M                  
   Texas A&M:  45.33  2011        Demetrius Pinder                             
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Ronnie Baker                  FR TCU                         
  4  Joseph Richards               FR Texas Tech                  
  5  Carlyle Roudette              JR Texas A&M                   
  6  Ricky Babineaux               SR Texas A&M                   
Section 2  Timed Finals
  3  Kenneth Williams              FR Texas Tech                  
  4  Gregory Coleman               SO Texas A&M                   
  5  Joshua Washington             SO TCU                         
  6  Michael Williams              SO Tennessee                   
Section 3  Timed Finals
  2  Taheric Brantley              SR Texas Tech                  
  3  Justin Chambers               JR TCU                         
  4  Lavon Collins                 JR TCU                         
  5  Julian Munroe                 FR Texas Tech                  
  6  Narada Jackson                JR TCU                         
 
Event 48  Men 400 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 2:38 PM
     Gilliam:  45.33  3/12/2011   Demetrius Pinder, Texas A&M                  
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Chong Zhang                      China                       
  3  Michael Courtney                 Unattached                  
  4  Ade-Alleyne Forte                Trinidad                    
  5  Tabarie Henry                    Mizuno                      
  6  Quentin Summers                  Unattached                  
Section 2  Timed Finals
  2  Bing Hu                          China                       
  3  Jameson Strachan                 ElitePerformance            
  4  Remero Henry                     Unattached                  
  5  Michael Preble                   Unattached                  
  6  Michael Martelly                 ElitePerformance            
 
Event 24  Men 800 Meter Run
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 3:33 PM
        Meet:  1:47.14  1/28/2012   Joey Roberts, Texas A&M                    
     Gilliam:  1:47.14  1/28/2012   Joey Roberts, Texas A&M                    
   Texas A&M:  1:47.14  2012        Joey Roberts                               
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Hector Hernandez              FR Texas A&M                   
  2  Antonio Carter                SO Tennessee                   
  3  Raul Ramirez                  SO Texas A&M                   
  4  Kendall McVey                 SO Texas Tech                  
  5  James Bonn                    SR Texas A&M                   
  6  Terrance Livingston           SR Tennessee                   
  7  Cameron Thornton              FR Texas A&M                   
  8  Breon Dixon                   JR Tennessee                   
Section 2  Timed Finals
  1  Nick Rivera                   FR Texas Tech                  
  2  Josh Hernandez                SO Texas A&M                   
  3  Joe Franklin                  SR Tennessee                   
  4  Nick Rollo                    SO Texas A&M                   
  5  Connor Wilkins                SO TCU                         
  6  Brandon Kinsey                FR Texas A&M                   
  7  Nathan Ricketts               FR Texas A&M                   
  8  Aikan Graham                  SO Texas A&M                   
 
Event 25  Men 1 Mile Run
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 4:32 PM
        Meet:  4:03.49  1/30/2010   Mac Fleet, Oregon                          
     Gilliam:  3:55.02  2/28/2009   German Fernandez, Oklahoma State           
   Texas A&M:  4:01.49  2012        Henry Lelei                                
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Henry Lelei                   SR Texas A&M                   
  2  Jeremy Dickie                 SO Tennessee                   
  3  Kennedy Kithuka               JR Texas Tech                  
  4  CJ Brown                      JR Texas A&M                   
  5  Nick Happe                    SR Arizona Stat                
  6  Ezekiel Kissorio              JR Texas Tech                  
  7  Colin Slattery                JR Texas A&M                   
  8  Jordan Chaney                 JR Tennessee                   
  9  MacLean O'Donnell             SR Texas A&M                   
 10  Kyle Walter                   FR Tennessee                   
 11  Juan Blanco                   SO Texas A&M                   
Section 2  Timed Finals
  1  Dillon Worley                 FR Texas A&M                   
  2  Marcos Vallejo                FR Texas Tech                  
  3  Micah Dettmer                 SR Texas A&M                   
  4  Kory Mauritsen                SO Texas Tech                  
  5  Colin Stoeber                 FR Texas A&M                   
  6  Taylor Moult                  SO TCU                         
  7  Ryan Miller                   JR Texas A&M                   
  8  Jake Rossmango                JR TCU                         
  9  Daniel Tobin                  JR Tennessee                   
 10  Connor Wilkins                SO TCU                         
 11  Chase Mackey                  SO TCU                         
 
Event 26  Men 3000 Meter Run
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 2:13 PM
        Meet:  7:55.23  1/30/2010   Dorian Ulrey, Arkansas                     
     Gilliam:  7:48.94  3/14/2009   Galen Rupp, Oregon                         
   Texas A&M:  8:01.01  2012        Henry Lelei                                
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Nick Happe                    SR Arizona Stat                
  2  Peter Okwera                  SO Tennessee                   
  3  Stephen Curry                 SR Texas A&M                   
  4  Ryan Herson                   FR Arizona Stat                
  5  Isaac Spencer                 SO Texas A&M                   
  6  Austin Whitelaw               SO Tennessee                   
  7  Jake Rossmango                JR TCU                         
  8  Brendan Devlin                SR Texas Tech                  
  9  Dylan Williams                JR Texas A&M                   
 10  Marcos Vallejo                FR Texas Tech                  
 11  Chris Bodary                  SR Tennessee                   
 12  Elliott Farris                FR Texas A&M                   
 13  Jonathon Lira                 JR Texas Tech                  
 14  Kyle Rumsey                   FR Texas A&M                   
 15  Taylor Moult                  SO TCU                         
 
Event 28  Men 60 Meter Hurdles
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 2:30 PM
        Meet:   7.78  1/29/2011   B. Brown / W. Davis II (12), Texas Tech / Tex
     Gilliam:   7.58  3/12/2011   Andrew Riley, Illinois                       
   Texas A&M:   7.60  2002        Chris Pinnock                                
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Kyle Thompson                 FR Texas Tech                  
  3  William Taylor                SO Arizona Stat                
  4  Wayne Davis II                JR Texas A&M                   
  5  Terry Benson                  SR Tennessee                   
  6  Tramaine Maloney              FR Texas Tech                  
  7  Kenneth Minkah                SO Texas A&M                   
  8  Daniel Martin                 SO Texas A&M                   
 
Event 29  Men 4x400 Meter Relay
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 5:00 PM
        Meet:  3:04.86  1/30/2010   Texas A&M, Texas A&M                       
                        T Howell, B Miller, T Henry, D Pinder             
     Gilliam:  3:04.24  3/12/2011   Texas A&M, Texas A&M                       
                        T Howell, D Pinder, B Miller, T Henry             
   Texas A&M:  3:04.24  2011                                                   
                        T Howell, D Pinder, B Miller, T Henry             
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  4  Tennessee  'B'                                               
     1) Joe Franklin SR                 2) Michael Williams SO            
     3) Breon Dixon JR                  4) Jeremy Dickie SO               
  5  Texas A&M  'B'                                               
     1) Bralon Taplin JR                2) Josh Hernandez SO              
     3) Gregory Coleman SO              4) Hector Hernandez FR            
  6  TCU  'B'                                                     
     1) Sam Watts FR                    2) Lavon Collins JR               
     3) Justin Chambers JR              4) Narada Jackson JR              
Section 2  Timed Finals
  2  TCU                                                          
     1) Joshua Washington SO            2) Raymond Bozmans FR             
     3) Harvey McSwain FR               4) Ronnie Baker FR                
  3  Texas Tech                                                   
     1) Joseph Richards FR              2) Kenneth Williams FR            
     3) Julian Munroe FR                4) Dwayne Extol JR                
  4  Tennessee                                                    
     1) Jarael Nelvis SR                2) Antonio Carter SO              
     3) Terry Benson SR                 4) Terrance Livingston SR         
  5  Texas A&M                                                    
     1) Carlyle Roudette JR             2) Aldrich Bailey, Jr. FR         
     3) Ricky Babineaux SR              4) Deon Lendore SO                
  6  Arizona State                                                
     1) Chris Burrows SR                2) Devan Spann SO                 
     3) Darryl Morales JR               4) William Henry JR               
 
Event 30  Men Distance Medley
===============================================================================
Friday 1/25/2013 - 6:45 PM
        Meet:  9:29.82  1/29/2010   Oregon, Oregon                             
                        M Fleet, C Barlow, E Greer, AJ Acosta             
     Gilliam:  9:29.28  3/11/2011   BYU, BYU                                   
                        B Weirich, C Carter, J Hedin, M Batty             
   Texas A&M:  9:29.71  2012                                                   
                        J Bonn, M Preble, J Roberts, H Lelei              
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Tennessee                                                    
     1) Jordan Chaney JR                2) Breon Dixon JR                 
     3) Antonio Carter SO               4) Peter Okwera SO                
  2  Texas A&M                                                    
     1) James Bonn SR                   2) Bralon Taplin JR               
     3) Nick Rollo SO                   4) Colin Slattery JR              
  3  Texas Tech                                                   
     1) Ezekiel Kissorio JR             2) Joseph Richards FR             
     3) Nick Rivera FR                  4) Kennedy Kithuka JR             
 
Event 31  Men High Jump
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 2:45 PM
        Meet:  2.29m  1/29/2011   Erik Kynard, Kansas State                    
     Gilliam:  2.33m  3/12/2011   Derek Drouin, Indiana                        
   Texas A&M:  2.25m  1981        Jimmy Howard                                 
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Samuel McSwain                FR Texas A&M                   
  2  Dylan Richards                SO Texas A&M                   
  3  Jacorian Duffield             SO Texas Tech                  
  4  Tyler Lee                     JR Texas A&M                   
  5  Bradley Adkins                FR Texas Tech                  
  6  Devion Harris                 JR Texas A&M                   
  7  Bryan McBride                 JR Arizona Stat                
 
Event 32  Men Pole Vault
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 2:00 PM
        Meet:  5.28m  1/29/2011   Matt Shuler, South Carolina                  
     Gilliam:  5.61m  2/14/2009   Jason Colwick, Rice                          
   Texas A&M:  5.50m  1990        West / McDonald 98                           
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Josh Sonnen                   FR Texas Tech                  
  2  Clifton Harlin                SO Texas A&M                   
  3  Michael Maira                 SO Tennessee                   
  4  Chase Brannon                 JR Tennessee                   
  5  Chase Wolfle                  FR Texas A&M                   
  6  Kyle Thompson                 FR Texas Tech                  
  7  Dylan Austin                  JR Arizona Stat                
  8  Kyle Padalecki                FR Texas Tech                  
  9  Jake Blankenship              FR Tennessee                   
 10  Jeremy Marcinko               SR Arizona Stat                
 11  Tyler Porter                  SR Tennessee                   
 12  Jeremy Doddridge              SR Texas Tech                  
 13  Dustin Phillips               JR Texas A&M                   
 14  Kyal Meyers                   JR Texas Tech                  
 15  Derick Hinch                  JR Arizona Stat                
 
Event 33  Men Long Jump
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 12:30 PM
        Meet:  7.60m  1/31/2009   Julian Reid, Texas A&M                       
     Gilliam:  8.14m  3/11/2011   Ngonidzashe Makusha, Florida State           
   Texas A&M:  8.04m  2006        Fabrice Lapierre                             
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Daniel Martin                 SO Texas A&M                   
  2  Kyle Thompson                 FR Texas Tech                  
  3  Ramone Bailey                 SO TCU                         
  4  Samuel McSwain                FR Texas A&M                   
  5  Josh Dixon                    FR Arizona Stat                
  6  Jonathan Turner               SO Texas A&M                   
  7  Chris Benard                  SR Arizona Stat                
 
Event 34  Men Triple Jump
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 3:15 PM
        Meet:  16.86m  1/29/2011   Will Claye, Florida                         
     Gilliam:  17.32m  3/12/2011   Will Claye, Florida                         
   Texas A&M:  16.71m  2011        Julian Reid                                 
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Dave Brown                    JR Texas A&M                   
  2  Josh Dixon                    FR Arizona Stat                
  3  Olabanji Asekun               SO Texas A&M                   
  4  Chris Benard                  SR Arizona Stat                
 
Event 35  Men Shot Put
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 3:30 PM
        Meet:  20.31m  1/28/2012   Kemal Mesic, Florida                        
     Gilliam:  20.16m  3/13/2009   Ryan Whiting, Arizona State                 
   Texas A&M:  21.52m  1967        Randy Matson                                
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Adam Damadzic                 FR TCU                         
  2  Daniel Martin                 SO Texas A&M                   
  3  Nathan Estes                  JR Arizona Stat                
  4  Kyle Gooch                    FR Texas Tech                  
  5  Casey Strong                  JR Texas A&M                   
  6  Kole Weldon                   SO Texas Tech                  
  7  Tavis Bailey                  SO Tennessee                   
  8  Joe Riccio                    SR Arizona Stat                
  9  Dalton Rowan                  SO Texas A&M                   
 10  Paul Osunwa                   JR TCU                         
 11  Jorge Garcia                  JR Texas Tech                  
 12  Matthew Hoty                  SO Tennessee                   
 13  Jordan Clarke                 SR Arizona Stat                
 
Event 36  Men Weight Throw
===============================================================================
Saturday 1/26/2013 - 2:00 PM
        Meet:  22.37m  1/31/2009   Walter Henning, LSU                         
     Gilliam:  22.88m  3/14/2009   Jason Lewis, Arizona State                  
   Texas A&M:  19.83m  2013        Casey Strong                                
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Taji Henely                   FR Texas Tech                  
  2  Dalton Rowan                  SO Texas A&M                   
  3  Nathan Estes                  JR Arizona Stat                
  4  Deon McAdoo                   SO Tennessee                   
  5  Landon Hartwick               SR Texas A&M                   
  6  Tavis Bailey                  SO Tennessee                   
  7  Joe Riccio                    SR Arizona Stat                
  8  Drew Thomas                   SR Tennessee                   
  9  Ben Skrla                     JR Texas A&M                   
 10  Kole Weldon                   SO Texas Tech                  
 11  Cameron Brown                 FR Tennessee                   
 12  Casey Strong                  JR Texas A&M